Як говорити з дітьми про коронавірус: поради дитячих психологів

Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше.

Якщо ви змушені звернутися до медичного закладу, акцентуйте увагу дитини на те, що дорослі тут для того, щоб її захистити. Скажіть дитині, що ви теж знаєте, як захистити себе.

Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси».

Дотримуйтесь графіка

Психологи стверджують, що під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.

Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

Підтримуйте контакт з друзями і близькими

Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я.

Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.

Влаштуйте танцювальну вечірку

Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику.

Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери або плакати. Також вам можуть стати в пригоді новорічні гірлянди - вони створять вам святкову атмосферу.

Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом

Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп'ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші строго обмежують використання гаджетів.

Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

Залучайте дитину до роботи по дому

Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл тощо.

Робіть з дитиною поробки

Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Багато батьків стверджують, що це заняття подобається дітям. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець. Навіть коли весь папір використаний, діти використовують залишки картонних втулок як мечі, влаштовуючи битви.

Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою. Тому під час карантину не варто давати їм для ігор туалетний папір і паперові рушники.

Грайте в улюблені іграшки дитини

Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»

ІГРИ НА КУХНІ.Можна малювати фарбами по крупі, ховати невеликі іграшки й знаходити їх, викладати аплікацію та придумувати до неї історію. Також гратися з тістом: ліпити фігурки, випікати, розфарбовувати.

СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІ ІГРИ, або ігри, що розвиваються за сюжетом, її учасники беруть на себе певну роль. Тут додатково можна використовувати іграшки, конструктор тощо.

ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ІГРИ.Театр може бути як ляльковим, тіньовим, так і драматичним. Вибираєте ви.

РУХЛИВІ ІГРИ.Під час таких занять можна обіграти всі речі, які є вдома. Наприклад, стілець – оббігати, на нього можна залазити, його штовхати, піднімати тощо.

КІНЕЗІОЛОГІЧНА ЗАРЯДКА. Спробуйте з дітьми вивчити кілька вправ такої зарядки, вони розвивають взаємодію між півкулями мозку.

Незвичні способи малювання

Відбитки пальців

Правила.Підготуй такі речі:

  • шматочки мочалки;
  • фарби;
  • вода;
  • пензлик;
  • ручки, олівці або фломастери.

Спочатку нанесемо фарбу на мочалку пензликом. Тепер притиснемо до мочалки пальчик. Усе — на папері можна залишати кольоровий відбиток!

Малюнки мильними бульбашками

Правила.У мильний розчин (вода, мило, шампунь) додай акварельної фарби або харчового барвника. Колір обирай на власний розсуд.

Візьми соломинку і дунь через неї в мильну воду, створюючи якнайбільше бульбашок.

А тепер – увага! Візьми акварельний папір та легенько приклади його зверху до бульбашок. Дай просохнути. Щоб зробити папір ще яскравішим, прикладай його до бульбашок на воді різних кольорів.

Дмухавки

Правила.Зробити ляпку. Дмухати на ляпку фарби через соломинку в різних напрямках в залежності від задуму. Домалювати необхідне пальчиком, пензлем, жмаканим папером.

Ігри з книгами

Фантазер

Правила.Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.

Детектив

Правила.Інший варіант цієї гри, коли мама чи тато, не показуючи дитині картинку, розповідає, що на ній зображено і зариває книгу. А дитина повинна знайти цей малюнок, орієнтуючись за маминим описом. Потім помінятися ролями: описує дитина, шукаєш ти.

3. Розвиваючі ігри

Будуємо шалаш

Будиночки в дитинстві не будували тільки ледачі. Коли почнете споруджувати з дитиною будинок із табуреток, ковдр, подушок і коробок, самі того не помічаючи, повернетеся у дитинство! І обов’язково захочете спорудити свій особистий шалаш для читання і медитації.

Озвучка

Правила.Коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста!

Вгадай

Зав’яжи малюкові очі шарфиком і давай у руки по черзі різні предмети: м’яку іграшку, м’яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини – вгадати на дотик, що у нього в руках. Ускладнити гру можна, якщо вгадувати речі по запаху або, наприклад, за смаком.

Тіні

Загадково і заманливо показувати театр тіней на стінці при запаленій свічці. Тут включається фантазія і творчість. Але не варто обмежуватися лише літаючими пташками або гавкаючими собаками із рук. Виріж разом із дитиною з паперу силуети героїв відомих казок, і розіграйте їх за ролями.

Посадити і виростити рослину

Привчити дитину нести відповідальність і не забувати про догляд. Квітка – не пес чи кіт, тож сильно не заважатиме.

Міні-вулкан в домашніх умовах

Що вам потрібно:

  • cкляна баночка з кришкою, що закручується;
  • рослинна олія;
  • куркума;
  • глечик або прозора ємність.

Змішайте олію з куркумою – олія має змінити колір на жовтий. Тепер залийте олію в баночку по вінця, щоб у баночці не лишилося повітря. Проколіть у кришці дірку й опустіть баночку у воду. Олія легша від води і відразу почне підніматися з баночки нагору, а вода заповнюватиме баночку. У вас запрацює справжнісінький вулкан! Якщо додасте декілька камінців на дно посудини – матимете підводний вулкан.

Танець яйця

Як змусити яйце танцювати? Проведіть цей експеримент – і усе побачите самі!

Що вам потрібно:

1. Яйце (звичайне куряче яйце, не бите, з рівною поверхнею, класичної овальної форми).

2. Круглий піднос із рівним дном.

Покладіть яйце на піднос і намагайтеся плавно робити кругові рухи підносом щоразу швидше і швидше, тримаючи його горизонтально. Яйце на підносі також почне обертатися. У міру прискорення обертання яйце «підніметься» і стане обертатися на одному з кінців: тупому або гострому, зайнявши, звичайно, вертикальне положення.

Що відбувається? Відцентрова сила утримує яйце, подібно до того як розкручена дзига стоїть на площині, а нерозкручена лежить на боці.

Звичайно, цей експеримент потребує певного досвіду і вправності. Ні з першого, ні з другого і навіть із третього разу у вас, більш за все, нічого не вийде. Але варто тренуватися.

Секретне невидиме чорнило

Створення невидимого чорнила – дуже захопливий процес! Ви можете вдати секретного агента, бо маєте свої секретні коди і повідомлення, приховані від інших. Усе, що вам необхідно, – це деякі предмети домашнього вжитку і таємна сила лимонного соку.

Що вам потрібно:

  • Половина лимона;
  • Вода;
  • Ложка;
  • Миска;
  • Ватна паличка;
  • Білий папір;
  • Лампа.

Вичавіть трохи лимонного соку в миску і додайте декілька крапель води.Змішайте воду і лимонний сік ложкою.Умочіть ватяну паличку в суміш і напишіть повідомлення на білому папері. Зачекайте, доки сік висохне і стане повністю непомітним.

Коли ви будете готові прочитати ваше секретне повідомлення або показати його комусь, нагрійте папір, тримаючи його поруч із лампочкою.

Що відбувається? Лимонний сік – це органічна речовина, яка окислюється і при нагріванні стає коричневою. Розведений у воді лимонний сік дуже важко помітити. Коли ви застосуєте його на папері, ніхто не знатиме про його наявність доти, поки папір не буде нагрітий і ваше секретне повідомлення не відкриється. Інші речовини, які «працюють» так само, – апельсиновий сік, мед, молоко, цибулевий сік, оцет і вино.

Вироби своїми руками

Саморобний блокнот

Створіть яскравий особистий блокнот для дитини, де можна записувати її графік на день або на тиждень. Оформіть і прикрасьте разом новий блокнот і внесіть перші завдання для дитини. З таким підходом навіть завдання «прибратися у кімнаті» буде виконуватися з великим бажанням.

Колаж бажань

Прикрашаємо стіну і вчимо дитину йти до своїх цілей і бажань. Візуалізуємо її мрії і заодно креативно проводимо час, шукаючи необхідний матеріал та вирізаючи потрібні форми.

Іграшки з яєчних лотків

Що можна зробити з картонних лотків для яєць – та що завгодно! Наприклад, транспортні засоби для любителів машин: вантажівка, мотоцикл, вертоліт, корабель, екскаватор.

Скріплюємо клеєм, зубочистками, скотчем. Розфарбовуємо – і нова іграшка готова!

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини та впевненого засвоєння нею шкільної програми в подальшому.

Вивчаємо дні тижня.

Цезавданнянавчить дитину розрізняти дні тижня та пов’язувати їх із такими поняттями, як «вчора», «сьогодні», «завтра». Під час виконання завдання дитина вчитиметься орієнтуватись у часі, розвиватиме увагу, пам’ять та творче мислення.

Який малюнок наступний.

Цей комплект завдань є відмінним помічником у розвитку логічного мислення дитини, адже під час його виконання вона використовуватиме такі логічні прийоми, як аналіз, синтез, порівняння тощо, визначатиме певні принципи та робитиме обґрунтовані умовиводи.

Вивчаємо місяці й пори року.

Це завдання допоможе дитині вивчити правильну послідовність місяців року та запам’ятати, які з них належать до календарних весни, літа, осені й зими, а також запам’ятати, за яким порядком змінюють одна одну різні пори року.

Читаємо по складах: завдання.

У цьому комплекті завданьзастосовується комплексний підхід до навчання читання, адже завдання ілюструє слово, що поділено на склади. Виконання завдання вимагатиме від дитини залучення логіки, зорової пам’яті та просторового уявлення.

Тренуємо логіку: «Житла тварин».

Це завдання призначене для маленьких дітей. Воно дозволить потренувати логічне мислення, покращити навички мовлення, збагатити словниковий запас, а також сприятиме розвитку дрібної моторики.

Тренуємо пам’ять.

Цейкомплект завдань стане одним із засобів тренування зорової пам’яті вашої дитини, а також познайомить її із різноманітними предметами навколишнього світу.

Знайди пару (розвиваємо логіку).

Цей комплект завдань покликане сприяти розвитку логічного та абстрактного мислення дитини, а також її уваги та пам’яті. У завданні надано десять малюнків із зображенням різних предметів, розташованих у два стовпчики, але безсистемно. Дитині необхідно з’єднати їх таким чином, аби утворилося п’ять пар.

Домалюй відсутні частини малюнка.

Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути спостережливість і кмітливість, логічне та творче мислення, уміння робити умовиводи (індуктивні та дедуктивні) й ретельно аналізувати сюжетні елементи запропонованого зображення.

Вивчаємо різні погодні явища.

Це завдання дозволить познайомити дитину із різними погодними явищами, потренувати її уяву, фантазію й асоціативне мислення, а також дрібну моторику та вміння підбирати потрібні кольори.

Тренуємо логіку: «Дороги й транспорт».

Це завдання дозволить потренувати логічне мислення, покращити навички мовлення та збагатити словниковий запас, а також сприятиме розвитку дрібної моторики.

Вивчаємо чотири частини доби.

Це завдання допоможе дитині краще зрозуміти таку одиницю вимірювання часу, як доба та її загальноприйнятий поділ на чотири частини – ранок, день, вечір, ніч, дасть можливість повторити, скільком годинам вона дорівнює, та порозмовляти про щоденні події в житті дитини, що відбуваються в кожній з її частин.

Навчальна розмальовка «У пошуках цифр».Цезавданнядопоможе дитині вивчити цифри від 0 до 9-ти в цікавій і творчій формі. Для цього їй пропонується малюнок, на якому «заховалися» цифри, при цьому кожна цифра слугує елементом зображення.

Знайди схожі предмети.

Цей комплект завдань допоможе навчити дитину робити логічні висновки. Дитині необхідно уважно проаналізувати властивості та належність намальованих предметів до певної категорії та вибрати серед них ті, що мають щось спільне або іншим чином пов’язані між собою, пояснивши при цьому хід власних думок.

Кошик з одягом:

будуємо словосполучення та розмальовуємо. Це завдання допоможе дитині розвинути навички читання та навчитися правильно будувати словосполучення іменників з прикметниками. Дитині пропонується поєднати назви одягу з відповідними кольорами, а потім розмалювати зображення предметів одягу у вибрані кольори.

Навчальна розмальовка: цифри.

Цей комплект завдань допоможе дитині в незвичній і цікавій формі навчитись писати цифри. Оскільки кожне завдання має форму розмальовки, у якій цифри слугують важливим елементом зображення, дитина сприйматиме навчання як приємне заняття.

Водоспад доброти: здійснюємо добрі вчинки.

Це завдання посилить мотивацію дитини робити добрі справи, виховуватиме в ній бажання допомагати іншим та доброзичливість. Це завдання – чудова можливість навчитися ставити перед собою цілі та досягати їх.

«Пара без пари»: тренуємо увагу.

Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати увагу та зорову пам’ять. У ньому даються 20 однакових фігур з різним орнаментом. Виконуючи завдання, дитина краще запам’ятає таку геометричну фігуру, як коло, та познайомиться з різними формами, зможе покращити дрібну моторику й зорово-моторну координацію.

«Дні тижня»: розташовуємо за порядком.

Це завдання дасть змогу дитині в цікавій і ненав’язливій формі повторити назви днів тижня та їх порядок. Виконуючи завдання, дитина зможе запам’ятати правопис відповідних слів і порядкові номера днів тижня, розвиватиме навички читання, увагу, пам’ять, а також дрібну моторику та координацію рухів.

Графомоторні навички: тварини.

Цей комплект завдань створено з метою комплексного розвитку дитини, адже його виконання дозволяє набувати й тренувати графомоторні навички, зорово-рухову координацію та розвивати різні функції уваги.

Скопіюй фігури.

Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути зорово-моторну координацію, просторове мислення та дрібну моторику. Воно містить шість фігур-зразків (на 6 точок кожна). Дитині пропонується відтворити ці фігури за опорними точками.

З’є днуємо половинки фруктів та ягід.

Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити свої знання про фрукти та ягоди, розширити кругозір та збільшити словниковий запас. До того ж виконання завдання сприятиме розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, а також тренуватиме дрібну моторику та зорово-моторну координацію.

Розповідь у картинках: тренуємо логіку.

Цей комплект завдань дозволить розвивати логічне мислення та мовлення дитини, тренуватиме її увагу та розумове зосередження. Пронумерувавши малюнки, бажано в подробицях розповісти зображену історію. Якщо дитина матиме бажання, вона може наостанок все розмалювати.

Сортуємо за категоріями «зима» і «літо».

Це завдання допоможе дитині навчитись аналізувати та сортувати картинки відповідно до певних категорій. Дитині дається 12 різних малюнків, на яких зображені предмети одягу, а також предмети користування в зимовий або літній період. Треба вирізати їх і розсортувати за категоріями «зима» і «літо».

Знайди риму (українська мова).

Чи знає ваша дитина, що таке рима і чи може підібрати риму до певного слова? Цейкомплектз 8 завдань допоможе дитині зрозуміти, яким чином римуються слова, і розвинути почуття рими.

Учимось рахувати до десяти: розмальовка.

Це завдання допоможе дитині в цікавій і наочній формі потренувати математичні навички рахунку до десяти та правильного написання цифр. Виконання завдання допоможе дитині зрозуміти співвідношення понять «цифра» та «число», що матиме велике значення при подальшому вивченні математики.

Рахуємо яблука й тренуємо увагу.

Це йкомплект завдань допоможе дитині потренувати довільну увагу, навички рахування до десяти й уміння писати відповідні цифри й числа, а також дрібну моторику, зорово-моторну координацію й допоможе повторити основні кольори.

Веселі гусенички – учимось рахувати до 10-ти.

Це миле й симпатичне завдання допоможе дитині в приємних умовах навчитись рахувати до десяти та писати цифри. Дитина повторюватиме та закріплюватиме бажану математичну навичку, тренуючи при цьому дрібну моторику та зорово-моторну координацію.

Учимо українську абетку за малюнками.

Це звдання доможе дитині в цікавій формі згадати літери української абетки, навчитись визначати перші звуки в словах і писати відповідні літери. Завдання пропонує розглянути різні малюнки тварин і предметів, сказати, хто або що зображено на кожному з них, і написати початкову літеру кожного слова.

Малюємо за українським алфавітом.

Цей комплект завдань доможе поєднати вивчення українського алфавіту з тренуванням дрібної моторики та зорово-моторної координації під час малювання та розмальовування наданих зображень.

Невгамовні чоловічки: тренуємо увагу.

Це завдання допоможе дитині розвинути навички порівняння, навчитись аналізувати групи зображень та виокремлювати серед них однакові. Виконуючи його, дитина розвиватиме просторове мислення й довільну увагу.

Знайди схожі предмети.

Цей комплект завдань сприяє розвитку логічного мислення та здатності дитини робити узагальнення. За його допомогою батьки можуть познайомити дитину з таким поняттям, як «аналогія», адже, виконуючи кожне завдання, саме за аналогією дитина вчитиметься робити потрібні висновки, основою для яких слугуватиме схожість предметів за певною ознакою.

Розмальовка «Барвиста закономірність»

Це завдання сприятиме розвитку логічного та просторового мислення, а також уваги та дрібної моторики дитини. У завданні пропонуються вісім рядків із квітами, які треба розмалювати, але зробити це треба за певним алгоритмом.

Розмальовка «Перші літери».

Це завдання допоможе дитині пригадати деякі літери української абетки (В, Г, З, М, С, П), усвідомити взаємозв’язки між звуками та літерами. Також дитина потренує зорове та слухове сприйняття, дрібну моторику та уважність.

Учимо українську абетку за малюнками.

Це завдання допоможе дитині в цікавій формі згадати літери української абетки, навчитись визначати перші звуки в словах і писати відповідні літери. У якості додаткового завдання можна запропонувати дитині назвати відсутні літери.

Збери слово.

Цей комплект завдань вдало поєднує в собі елементи гри, головоломки та навчання, й покликаний допомогти дитині набути навичок читання та правопису слів, роблячи це у цікавій формі, із залученням уваги, мислення й трішечки кмітливості.

Сортуємо на «холодне» і «гаряче».

Це завдання створено для дітей, які вчаться аналізувати оточуючий світ і систематизувати отриманні знання про нього. У завданні дванадцять зображень, які треба вирізати та розсортувати за категоріями «холодне» і «гаряче.

Розвиваємо увагу, шукаючи фруктовий код.

Це завдання допоможе дитині навчитися зосереджувати свою увагу на потрібному об’єкті. Дитині необхідно знайти та обвести у рядках зазначену послідовність фруктів. У процесі виконання завдання у дитини формуватиметься стабільна, сконцентрована і стійка увага, розвиватиметься логічне та просторове мислення.

Орієнтуємось у просторі.

Цей комплект завдань допоможе дитині краще орієнтуватись у просторі, визначати місце та положення об’єктів, сприятиме розвитку творчих здібностей. Під час виконання завдання дитина зможе поринути у світ дитячої фантазії, придумати історію про те, що зображено.

Зима: знайди відмінності та розмалюй.

Це завдання-розмальовка допоможе дитині розширити уявлення про зиму та розвинути навички порівняння. Воно містить два малюнки на зимову тематику, що, на перший погляд, нічим не відрізняються. Насправді ж малюнки мають 10 відмінностей, які потрібно відшукати та розмалювати.

Уважний пастух. Рахуємо та порівнюємо.

Завдання допоможе дитині опанувати рахунок до 10, формувати навички порівняльного аналізу, розвивати увагу та кмітливість. Дитині пропонується розглянути та порівняти два схожих малюнки.

Розмальовка «12 місяців».

Це завдання-розмальовка не тільки допоможе потренувати дрібну моторику, увагу, покращити вміння підбирати різні кольори й навіть покращити навички читання, а й познайомить дитину з характерними особливостями кожного місяця, відповідними народними прислів’ями та приказками, а також зі щорічними святами, що припадають на цей місяць.

Веселе сортування для дітей.

Цей комплект завдань тпокликаний навчити дитину сортування та категоризації, а також розширити її кругозір і збагатити словниковий запас. Кожне завдання пропонує дитині певні категорії, відповідно до яких вона повинна розкласти надані малюнки предметів або живих істот.

Вчимось визначати погоду.

Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати елементарні уявлення про природні явища та сезонні зміни в природі. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься помічати особливості природних явищ, орієнтуватися у порах року, їх прикметах, характерних ознаках

Розумний акваріум. Розвиваємо логіку.

Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати гнучкість, логічність мислення, винахідливість і терпіння. Дитині пропонується домалювати мешканців акваріума в порожніх комірках, відповідно до зазначеного напрямку та кольору.

Прибираємо галявину, сортуємо сміття.

Це завдання допоможе дитині зрозуміти основи екологічного природокористування, усвідомити важливість дотримання правил природоохоронної поведінки. Дитині пропонується допомогти прибрати сміття на лісовій галявині.

Вивчаємо фразеологізми: порівняння в малюнках.

Пропонованезавданнядопоможе дитині навчитися вживати фразеологізми, збагатити словниковий запас. Дитині пропонується дописати словосполучення й з’єднати їх із відповідними малюнками.

Вивчаємо геометричні фігури.

Цей комплект завдань допоможе ознайомити дитину з геометричними фігурами, розвиватиме просторову уяву, навички письма, навчить упізнавати елементи геометрії в повсякденному житті.

Шукаємо предмет без пари: ялинки.

Такий комплект завдань допоможе дитині розвинути логічне мислення, увагу й кмітливість, творчі здібності. Дитині пропонується знайти й обвести малюнок, у якого немає пари. Пару для знайденого предмета можна домалювати.

Написання цифр від «1» до «10».

Цей комплект завдань– перший крок до вивчення написання цифр від одного до десяти та рахунку. Завдання також сприяють здобуттю дитиною навичок дрібної моторики.

Числові лабіринти: цифри та числа від 1 до 20.

Цей комплект завдань закріплюватиме знання цифр та чисел. Роздрукуйте завдання і попросіть дитину прокласти шлях лабіринтом цифр. Від кожної цифри до наступної є тільки один правильний напрямок, що необхідно позначити, намалювавши стрілки або замалювавши всі квадратики у порядку від одного до десяти або від одного до двадцяти.

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/

Порятунок рядового батька. Чим зайнятися з дітьми від двох років під час карантину

1.Влаштуйте день народження улюбленої іграшки

2.Визначте предмет-скарб, заховайте його і влаштуйте пошуки скарб

3.Влаштуйте показ мод, віддавши дитині врозпорядження будь-який одяг(яка не становить небезпеки)

4.Відкрийте запаси пластиліну«начорний день» і втілюйте зним найвеселіші ідеї

До речі, якщо пластилін закінчився, ви можете самі зробити тісто плейдо за таким рецептом:

1 склянка борошна

1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)

2 ст. ложки рослинної олії

1 склянка окропу

2 ст. ложки соку лимона

харчовий барвник

Борошно і крохмаль змішайте в мисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. У склянку окропу капнфти барвник і лимонний сік. Виливаємо все це в миску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне — додайте ще борошна.

5.Спечіть разом печиво у формі тварин або морських мешканців.

6.Підготуйте листівки до Великодня своїми руками

Зрештою, скоро Великдень. Традиційно в цей час українці починали розписувати писанки. Для багатьох ця навичка втрачена, але якщо часу багато, то чому б не навчитись? Зрештою, це прекрасна річ для самореалізації, розвитку дрібної моторики і спільної родинної розваги. І цілком доступна по ціні.

Сьогодні, у Вербну неділю, якраз час навчитись розписувати писанки, якщо ви досі не вміли.

Це і красиво, і цікаво. Заняття підходить для всієї родини

/Files/images/6ed45307a0fb219fea2705ae1cfbd5a1.jpg

Творчі розмальовки для дітей до свята Великодня

на сайті https://osvita.ua/school/60393/ є проект «Розвиток дитини», який пропонує батькам одинадцять тематичних розвивальних розмальовок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики тощо. все стосовно свята Великодень та писанок.

Українська великодня абетка: пишемо літери

Це завдання має форму стежки, викладеної з великодніх крашанок, кожна з яких послідовно відповідає літері української абетки. За умовами завдання, дитині треба допомогти зайчику пройти стежкою від старту до фінішу й дістатись до святкового великоднього кошика. Для цього необхідно в кожну крашанку вписати відповідну літеру. Для полегшення виконання завдання деякі крашанки містять підказки – літери, написані пунктирною лінією. Виконуючи завдання, дитина зможе повторити алфавіт, потренувати пам’ять, увагу, дрібну моторику, а також розвиватиме терпіння, посидючість, цілеспрямованість і вміння зосередитись./Files/images/Pasha-alphabet_ukr_ua_i (1).png

«Великоднє рахування»: пишемо числа

Це завдання має форму стежки, викладеної з великодніх крашанок, кожна з яких послідовно відповідає цифрі (числу) від 1 до 50-ти. За умовами завдання, дитині треба допомогти зайчику пройти стежкою від старту до фінішу й дістатись до святкового великоднього кошика. Для цього необхідно в кожну крашанку вписати відповідне число. Для полегшення виконання завдання деякі крашанки містять підказки – цифри й числа, зображені пунктирною лінією. Виконуючи завдання, дитина зможе повторити написання цифр і потренувати навички рахунку до 50-ти, пам’ять, увагу та дрібну моторику./Files/images/Pasha_numbers_ukr_ua_i.png

Тематичний лабіринт до свята Великодня

Це тематичне завдання пропонує дитині пройти трохи незвичним лабіринтом, стінки якого зроблені з писанок. При цьому велика кількість зображень на полі відволікатиме дитину від правильної доріжки, яка веде до виходу з лабіринту, а тому вимагатиме від неї особливої зосередженості. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме увагу, логічне та просторове мислення, терпіння й цілеспрямованість, а також, користуючись олівцем або фломастером для прокладання маршруту, тренуватиме дрібну моторику та зорово-моторну координацію./Files/images/P-labyrinth-3_ukr_i.png

Великодня головоломка: тренуємось писати

Це завдання пропонує дитині, яка ще тільки вчиться добре писати, потренувати навички письма досить незвичним способом. Їй треба пройти всіма доріжками від картинок до спеціальних прямокутників, на яких написати назви відповідних зображень. Таким чином дитина зможе запам’ятати правопис слів великодньої тематики (кролик, курчатко, голуб миру, ягнятко, великодній кошик, писанка, паска, нарцис) і потренувати увагу та дрібну моторику, а також збагатити словниковий запас. Під час виконання завдання дитина може орієнтуватись на вже надані слова або писати назви самостійно й навіть на свій розсуд./Files/images/P-words-maze_ukr_i.png

Великодня головоломка «Лабіринт»

Це завдання має форму лабіринту, а тому надихатиме дитину на уважний аналіз і зосередженість. За умовами головоломки, дитині треба допомогти зайчику пройти лабіринтом від старту до фінішу й дістатись до святкового кошика із крашанками, приготованими з нагоди Великодня. Для цього, відповідно, необхідно прокласти (тобто накреслити) правильний маршрут. Виконуючи завдання, дитина покращуватиме увагу, логічне та просторове мислення, дрібну моторику й зорово-моторну координацію, а також терпіння, посидючість і цілеспрямованість, учитиметься знаходити вихід навіть у складних умовах./Files/images/Labyrinth_ukr_ua_i.png

Великодній лабіринт: тренуємо увагу

Це тематичне завдання пропонує дитині допомогти маленькому курчаті прокласти шлях лабіринтом, щоб дістатись до писанок і розмалювати їх. Як і кожний лабіринт, завдання допомагатиме дитині розвивати довільну увагу й логічне та просторове мислення, а також учитиме досягати цілей, не дивлячись на певні труднощі та перешкоди. Прокладаючи шлях лабіринтом, дитина зможе потренувати дрібну моторику й зорово-моторну координацію, а також важливі поведінкові навички, такі як завзятість, посидючість і терпіння./Files/images/P-labyrinth-1_ukr_i.png

Розмальовка за цифрами «Курчатко»

Це завдання присвячене Великодню й пропонує дитині створити барвисту тематичну картинку до свята. Для цього їй треба розмалювати запропоновані зображення писанок, квітів і милого курчати за допомогою цифр, кожна з яких указує на певний колір. Виконуючи завдання, дитина матиме змогу повторити цифри від 1 до 7, постійно оперуючи ними під час розмальовування, й, відповідно, сім основних кольорів, а також потренувати дрібну моторику і зорово-моторну координацію, увагу та зорову пам’ять. Робота над завданням подарує дитині приємні хвилини творчості та гарний святковий настрій./Files/images/Pasha-123color-chick_ua_i.png

Великодня розмальовка за цифрами «Кролик»

Це завдання присвячене Великодню й пропонує дитині створити барвисту тематичну картинку до свята. Для цього їй треба розмалювати запропоновані зображення писанки та веселого кролика за допомогою цифр, кожна з яких указує на певний колір. Виконуючи завдання, дитина матиме змогу повторити цифри від 1 до 8, постійно оперуючи ними під час розмальовування, й, відповідно, вісім основних кольорів, а також потренувати дрібну моторику і зорово-моторну координацію, увагу та зорову пам’ять. Робота над завданням подарує дитині приємні хвилини творчості та гарний святковий настрій./Files/images/Pasha-123color-rabbit_ua_i.png

Тематична розмальовка до Великодня № 1

Ця розмальовка присвячена святу Великодня й неодмінно подарує дитині приємні хвилини творчості й натхнення. Завдання містить добре деталізоване зображення, яке дається без кольорового зразка, тобто дитина матиме змогу виразити себе й підібрати кольори на власний розсуд, потренувати дрібну моторику та зорово-моторну координацію, які вкрай необхідні для набуття навичок письма. Також, працюючи над завданням, дитина розвиватиме уяву й творче мислення, адже розмальовка вимагатиме від неї застосування найрізноманітніших кольорів./Files/images/Easter-coloring_ukr-ua-1_i.png

«Великодній розпис»: тренуємо моторику

Це завдання допоможе дитині у трохи незвичній формі потренувати дрібну моторику, зорово-моторну координацію, увагу та творче мислення, а також слугуватиме підґрунтям для подальшого набуття навичок письма. Завдання пропонує домалювати та розмалювати візерунки, щоб у результаті отримати зображення неповторної, оригінальної великодньої писанки. Дитина повинна користуватись пунктирними лініями та продовжувати кожну з них, а потім отриманий шаблон розмалювати на свій розсуд./Files/images/Egg_line_ukr_ua_02_i.png

Кольоровий Великдень: цікава геометрія

Це завдання сприятиме формуванню математичної компетентності, розвитку вміння мислити логічно, удосконаленню вміння орієнтуватися за інструкцією. Дитині пропонується зафарбувати зображення писанок різними кольорами, відповідно до умов, прописаних в інструкції. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься розміщувати геометричні об’єкти в обмеженому просторі, пригадає й повторить назви геометричних фігур. У другій частині завдання за словесним описом пропонується створити візерунок на писанках, накресливши конкретні геометричні фігури. Завдання розвиватиме логічне мислення, увагу, кмітливість, творчі здібності./Files/images/Color_easter_ukr_ua_i.png

«Писанка»: учимось підбирати кольори

Ця тематична великодня розмальовка дозволить дитині виразити себе й потренувати творче мислення, а також корисні для подальшого навчання навички, а саме дрібну моторику та зорово-моторну координацію, увагу та посидючість. У завданні дитині пропонуються зображення п’яти писанок з різним орнаментом, вона повинна розмалювати їх, підібравши потрібні кольори на власний розсуд. Завдання може служити підґрунтям для обговорення теми писанкарства, символіки писанок та їх значення для нашого народу./Files/images/wsh-1c-pysanka_ukr_ua_i.png

Створюємо листівку №7: Великдень

Це завдання покликане надихнути дитину на створення привітальної листівки до Великодня. Воно містить два варіанти ескізу листівки. У першому варіанті дитині пропонується намалювати листівку за контурними лініями, а в другому – проявити фантазію та самостійно домалювати відсутні елементи. Таким чином, дитина розвиватиме уяву, творче мислення та навички малювання, а виконавши завдання, зможе подарувати листівки рідним та друзям. Завдання допоможе розширити світогляд, збагатити уявлення про свято та оздоблення листівок./Files/images/greeting_cards_ukr_ua_07_i.png

Слух

Якщо прислухатися, то можна почути звуки, які не помітні у щоденній рутині.Аби зацікавити дитину, можна запропонувати їй зібрати в кімнаті будь-які предмети, починаючи від деталейконструктора, закінчуючи — подушкою.Предмети повинні бути різного розміру та матеріалу.Візьміть зручний ударний предмет, паличка для суші, ложка чи барабанна паличка, запропонуйте дитині постукати та послухати звук кожного вибраного предмета.Наступним етапом буде розпізнання звуку.Не дивлячись на предмет, по якому стукає мама або тато, дитина повинна впізнати, що це за предмет. Це дуже цікавоі корисно.Розвиває увагу, пам'ять, вдосконалює знання про навколишній світ та слух.

Зір

Пропонуємо закріпити з дитиноюкольори та відтінки.Потрібно взяти будь-який предметта запропонувати дитині, пошукати в кімнаті якомога більше предметів схожих за кольором. Увага дитини буде сконцентрована на пошуку предметів ідентичного кольору. Шукаючи тойчи іншій колір, дитина буде запам'ятовувати предмети, які будуть зустрічатися в її полізору.Аби дитині було цікавіше грати, можна влаштувати змагання серед членів сім'ї.Розвиває увагу та концентрацію дитини.

Тактильні відчуття

Предмети можнарозпізнавати не тільки на дотик руками, а ще й носиком чи щічкою. Можна взятиклаптики тканини різної текстури та якості, предмети побуту чи одяг в цілому.

Зав'язавши очі дитині, батьки називають, що це за предмет, де він лежав та для чого використовується.

Наприклад, якщо це посуд, дитина повинна із зав'язаними очима знайти схожий за дотиком предмет.

Це розвиває інтуїцію, концентрацію та навчає дитину відчувати на дотик різноманітні предмети.

Запах

Гра називається: «Впізнай на запах».

Скільки років дитині – стільки й ароматних «речей» потрібно підібрати.

Наприклад, чай, лимон, яблуко, часник, тощо. Чим цікавіше і докладніше батьки підберуть продукти – тим веселіша будегра.

Інгредієнти потрібно сховати в будь-які непрозорі клаптики тканини або коробочки та баночки.

Якщо дитині понад 5 років, то можна обрати парні на запах продукти та зав'язати очі.

Завдання №1:дитина повинна розпізнати все на запах.

Завдання №2:знайти пару кожному аромату із запропонованих.

Розвиває чуття нюху, пам'ять, увагу та моторику дитини.

Смак

Разом із дитиною, можна пригадати смаки та описати їх.

А пізніше по-справжньому змішати та спробувати те почуття, що називається «очікування – реальність».

А як же приготування будь-якої страви? Дитину можна залучити до процесу готування та надати можливість спробувати складові страви на смак, а вже за обідомобговорити, який же продукт проявив себе яскравіше за всіх.

Розвиває почуття смаку, пізнання навколишнього світу та увагу дитини.

Як підсумовує психологиня,все навколишнє середовище – це привід для розвитку. Зрозуміло, що рано чи пізнодіти обов'язково візьмуть для себе все, що їм потрібно для пізнання світу. Але дитині цікавішепізнаватиразом із батьками.


Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 598